otsi
 

FOTOKONKURSS "RETK TOATAIMEDE MAAILMA"

01.10. - 30.11.2011 

Toataimed.eu kutsub koos Tallinna Botaanikaaia, Photopointi ja Eestifotoga Sind avastama toataimede imelist maailma ja osalema fotokonkursil


Auhinnad

I koht:                Tamroni makroobjektiiv

II koht:               Kompaktkaamera Pentax Optio S1

III koht:              Fotokursus

Publiku lemmik: Eestifoto fotokoolitus


Konkursi käigus märgitakse täiendavalt ära 10 tööd, millede autoritele antakse kaks tasuta pääset Tallinna Botaanikaaeda.

Kõik auhinnaliste tööde autorid saavad diplomid! 

Vaata fotokonkursi tulemusi siit


Konkursi eesmärk

Konkursi eesmärk on märgata toataimi kui elusolendeid, kes on iga päev meie ümber ja neid jäädvustada.


Kuidas osaleda?

  • Osalemiseks tuleb toataimed.eu galeriisse laadida üles vähemalt üks toataime või selle detailiga seotud pilt. Iga autor tohib konkursile esitada kokku kuni 4 fotot.
  • Toataimena käsitatakse konkursi raames taime, mida Eestis välistingimustes aastaringselt kasvatada ei saa. 
  • Pildi üleslaadimisel küsitakse pildi autori andmeid ning juhime osalejate tähelepanu sellele, et fotokonkursil osalemiseks tuleb panna enne pildi üles laadima panemist linnuke lahtrisse "Esitan pildi(d) fotokonkursile". Soovitame osalejatel veenduda pärast pildi üleslaadimist fotokonkursi albumis, et pilt on konkursile tõepoolest esitatud.  
  • Konkursil osalemiseks peab pildifaili pikem külg olema vähemalt 2000 pikslit, kuid mitte rohkem kui 6000 pikslit. Faili maht ei tohi olla suurem kui 2,5 MB.
  • Konkursi täpsemad tingimused on kättesaadavad siit.

 

Võidutööde valimine

Konkursile laekunud töid hindab zürii, kes valib välja kolm võidutööd ja äramärgitud pildid. Hindamise põhikriteerium on loomingulisus, kuid ka jäädvustatud toataime haruldus, pildi emotsionaalsus ja tehniline tase. Züriisse kuuluvad Kaupo Kikkas (Eestifoto), Urmas Laansoo (Tallinna Botaanikaaed), Mehis Müürsepp (Tamron) ja Aidi Kallavus (toataimed.eu). Publiku lemmik valitakse välja toataimed.eu külastajate poolt konkursile laekunud tööde hindamise tulemusena.

Võidutööd kuulutatakse välja 2011. aasta detsembrikuu jooksul toataimed.eu veebilehel.

 

Makrofoto koolitused

25. oktoobril ja 16. novembril toimusid Eestifoto eestvedamisel Tallinna Botaaniaaias makrofoto koolitused. Kohapeal oli võimalus kuulata seda, mida pildistada (botaanik Urmas Laansoo) kui ka seda, kuidas pildistada (fotograaf Kaupo Kikkas). Ühtlasi said koolitusel osalejad kasutada Tamroni fototehnikat. Koolituse idee sai alguse fotokonkursi "Retk toataimede maailma" raames.

 

Konkursi toetajad

Konkursi läbiviimist toetavad Tallinna Botaanikaaed, Photopoint, Tamron, Pentax ja
Eestifoto. 

 

334

 

333

 

331 

 

332

335

 

Lisainformatsioon: info@toataimed.eu