otsi
 

Kollane pakssaba

toataimed.eu - info@toataimed.eu - 08.03.2011 09:39

Tere!
meie veebilehe külastaja otsib informatsiooni kollase pakssaba kohta. Ootame Teie kõigi kogemusi selle taime kasvatamisel.
Ette tänades

Margit - 08.03.2011 19:53

http://www.agreengarden.com/plants/pachystachys-lutea-0859.asp
ingliskeelne info

toataimed.eu - info@toataimed.eu - 16.03.2011 13:57

Tere!
Kokkuvõte kollase pakssaba hooldamistingimuste kohta on kättesaadav aadressil http://www.toataimed.eu/?m=taimed&op=4&taim=160

Mirja - 14.05.2011 16:39

Tere!
Mina olin see kasutaja, kes palus infot selle kauni lille kohta. Sain abi Teie koostatud materjalidest eelkõige väetamise osas.
Märtsi lõpus istutasin ladvaotstest kasvatatud aastased taimed ja vana, mahalõigatud ja uute võrsetega taime suurde potti kokku.
Ja oh imet - üle kolme aasta hakkas lill õitsema. Varem oli vaid kollaseid kattelehti kasvatanud. Hetkel on 4 kollast osa õitega ja tänasel vaatlusel ilnes, et pärast istutamist kasvanud kõrvalvõrsed hakkavad ka kollaseid osi kasvatama.
Samuti hakkas pärast ümberistutamist juba puitunud varreosast uusi võrseid kasvama.

Sellest kõigest loen välja, et pakssaba on lill, millele meeldib tavapärasest suurem pott. Ja kindlasti väetisepulgad.
Edaspidi olen targem ka selles osas, et pärast õitsemist peaks üsna julgesti oksad tagasi lõikama. Kui ei raatsi neid ära visata, siis pange vette, ajavad ruttu juured alla.
Talvise leheviskamise vastu pole kahjuks veel rohtu leidnud :( aga õnneks taastub pakssaba kevadel ruttu. vbl katsetan järgmisel talvel kerget väetamist, et taimel oleks jaksu lehti alles hoida.
Mõned pildid ka:
https://picasaweb.google.com/lh/photo/BMqdFe9LHHPXjdJJof_9GA?feat=directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/L63c0C6bmySCVcEq7DNNlg?feat=directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/RSKUeaclYMHkOsE28ixk8g?feat=directlink

toataimed.eu - info@toataimed.eu - 15.05.2011 19:57

Tere!
meil on rõõm kuulda, et koostatud ülevaade oli Teile abiks ning et kollane pakssaba hakkas lõpuks õitsema! Soovi korral saate lisada oma pildid meie galeriisse. Lisamisel tuleks valida kategooria alt "kollane pakssaba", misjärel ilmuvad need automaatselt ka taime ülevaate juurde teistele huvilistele vaatamiseks.